Serbest bırakılan GİŞ-DER Başkanı Kutlu: Emek mücadelemizi yükselteceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş bırakma çağrısı yaparken gözaltına alınan GİŞ-DER Başkanı Abdusselam Kutlu,  çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adliye önünde konuşan Kutlu, “Ne yaparlarsa yapsınlar biz emek mücadelemizi yükselteceğiz” dedi.

Çukurova bölgesindeki işçi dernekleri ile Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) arasında yapılan görüşmeler sonucu istedikleri yevmiyeyi almayan işçi dernekleri “işe çıkmama” çağrısı yapmıştı. Bu çağrı kapsamında 15 Eylül tarihinde işçi duraklarındaki işçileri bilgilendiren Güvencesiz İşçi Derneği (GİŞ-Der) Başkanı Abdusselam Kutlu, Kazım Acar ve Fadil Sevinç gözaltına alınmıştı. Acar ve Sevinç Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifade işlemlerinin ardından dün serbest bırakılırken, GİŞ-DER Başkanı Kutlu ise, bugün çıkarıldığı  4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“TALEP ETTİĞİMİZ YEVMİYE ÜCRETİNİ ALAMADIK”

Adliye çıkışında kısa bir konuşma yapan Kutlu, dayanışma gösteren herkese teşekkür ederek, “Ne yazık ki şuan gerçekten üzgünüm. İnsanlar gözaltından çıktığı zaman sevinir ama ben sevinmedim. Çünkü talep ettiğimiz yevmiye ücretini alamadık. Emekçilerin mücadelesi yarım kaldığı için gerçekten üzgünüm. Bazı gözü doymazların böylesi süreçte bizleri zor duruma koymak için her taraftan emniyeti arayarak bizi şikâyet etmesi sonucu gözaltına alındık. Ne yaparlarsa yapsınlar biz emek mücadelesini yükselteceğiz. Bunun sözünü bütün emekçilere veriyoruz” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir