Sıkıştırılmış Çok Şey / Murat Çakır Yazdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

*

28.Güçlükle nefes alıyordu; üç kurşun yemişti karın boşluğuna. Etrafına bakındı ihtiyar, üstündeki pardösüyü çıkarıp delikanlının üstünü örttü. Çok fazla ses vardı, ama kimse yoktu! İçtiği sigarayı alıp delikanlının dudaklarına yerleştirdi. Hayat durmuştu! Paltosunu alıp usulca uzaklaştı oradan…

*

17.Bir mektuptan ne farkımız var, utançlarla dolu bir mektuptan? Cenneti yeniden işgal etmek uğruna mı yaşadık bütün bu cehennemi? Yeterince su tüketirsek, içimizdeki karanlık mı boğulacak?

*

3.Bir sistemin içinde oluşturulan daha küçük sistemler, soluk almanın değil, soluk vermenin trajedisi olabilirler ancak. İrili ufaklı oluşturulan bu sistemler, içinde bulundukları sistemin gözetleme kulelerinden korunmak için kendileri olmaktan çıkarlar.

*

21.Doğrusunu söylemek gerekirse, sadece aptallar zeki olmak iltifatına mazhar olur. Yalnızlığına elbise dikenler, kocaman bir tebessümü hak etmiyorlar mı?

*

23.Nasıl da yanılmıştı; “Ayaklarım dışında hiçbir şeye ihtiyaç duymam” derken. Bütün o mucizeler, o büyülü atlas yerle bir olmuştu; attığı her adım bir bataklık, gördüğü her düş bir çöplüğü  andırıyordu.

av_cakir@hotmail.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir