Sokak hayvanları için birçok noktaya mama bırakıldı

featured
TÜRKİYE GENELİNDE ALINAN KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA, BESLENME ODAKLARI OLAN RESTORAN VE KAFELERİN KAPANMASIYLA BESLENMEKTE ZORLANAN SOKAK HAYVANLARININ İMDADINA MERSİN'DE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KOŞTU. BELEDİYE EKİPLERİ, SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİRÇOK NOKTAYA HER GÜN MAMA VE SU BIRAKMAYA BAŞLADI. (KIYMET GÖKÇE/MERSİN-İHA) Türkiye genelinde alınan korona virüs önlemleri kapsamında restoran ve kafelerin kapanmasıyla beslenmekte zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Mersin Büyükşehir Belediyesi koştu. Belediye ekipleri, sokak hayvanları için birçok noktaya her gün mama ve su bırakmaya başladı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye genelinde alınan korona virüs önlemleri kapsamında restoran ve kafelerin kapanmasıyla beslenmekte zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Mersin Büyükşehir Belediyesi koştu. Belediye ekipleri, sokak hayvanları için birçok noktaya her gün mama ve su bırakmaya başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dünyayı saran ve Türkiye’yi de etkileyen korona virüsü (Kovid-19) salgınına karşı tüm birimleriyle teyakkuz halinde çalışıyor. Vatandaşları halk sağlığını korumak adına mümkün olduğunca evden çıkmamaya teşvik eden Büyükşehir Belediyesi, kafe ve restoranların kapanması nedeniyle besin bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını da unutmuyor. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, haftanın 7 ümraniye escort günü sahipsiz hayvanlar için beslenme odakları dışında da birçok noktaya mama ve su bırakıyor. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmalar kapsamında balıkçı barınağında bulunan kedi evi, Miyav Park ve Kocavilayet Mahallesi’nde bulunan köpek besleme odağının da aralarında bulunduğu pek çok noktada mama ve su dağıtımı gerçekleştirdi. Ayrıca çok sayıda hayvana ev sahipliği yapan Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’nde de hayvanların beslenmesine aralıksız devam ediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir