Su İsteyen Köylülere, Belediye Başkanı’ndan: “Provakatörlük yapmayın!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köylerinde su olmadığı halde su parasını ödediklerini belirten köylüler Bakan’dan köylerine su talebinde bulununca Belediye Başkanı’ndan fırça geldi:”Provokatörlük yapıyorsunuz. Hakkını böyle arayamazsınız. 129 köyün suyu yok, bir anda herkes suyu yakalayacak. Düne kadar böyle bir şey oluyor muydu?”

Köylerindeki suyun içilemez olduğunun raporlandığını iddia eden Mersin’in Tarsus İlçesine bağlı Günyurdu Köyü sakinleri açılış için Tarsus’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a su taleplerini iletmek istedi. Önce devreye Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül girdi. Köylülere şikayetlerini Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi MESKİ’ye yapmaları gerektiğini söylerken, köylüler 3 yıldır müracaatlarına rağmen belediyeden herhangi bir sonuç alamadıklarını ifade etti. Bakanlarla görüşmekte ısrar eden köylülerle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’li Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can görüştü.
Can, köyün eski muhtarı Akar’a, “Siz şuan provokatörlük yapıyorsunuz. Hakkını böyle arayamazsınız. 129 köyün suyu yok, bir anda herkes suyu yakalayacak. Düne kadar böyle bir şey oluyor muydu? Özel İdare yapmadığında, Bakan’a gidiyor muydunuz?” ifadelerini kullandı.
Sonrasında Bakanlarla görüşen köyün eski muhtarı Kemal Akar’a, 2 Bakan Pazartesi günü bu sorunun takibinde bulunacaklarını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir