Tarhan: Mezitli’de yaşayan herkes yüzme öğrenecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl düzenlenen kurların 4. etap sertifika törenine katılan Başkan Tarhan, “İlçemiz gerçekleştirdiği projelerle Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Mezitli’de yaşayan herkes yüzme öğrenecek, bisiklete binecek ve üretimde bulunarak birlikte yönetime katılacak” diye belirtti.

HABER MERKEZİ

Mezitli Belediyesi’nin Atatürk ve Yeni Mahalle’de yer alan eğitim havuzlarında başlattığı yüzme kursları devam ediyor. Yüzme havuzlarında başlatılan eğitimler, kadın yetişkin, çocuk, gruplar şeklinde sürdürülüyor. İki hafta süren kurs boyunca eğitim alan her yaştan yetişkin ve çocuk kursiyerlere 4. etap sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

‘HERKE YÜZECEK, BİSİKLET ÖĞRENECEK VE ÜRETİME KATILACAK’

Törende konuşan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, her alanda Türkiye’ye örnek olmaya devam ettiğini söyledi. Mezitli halkının üç şeyi bilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Tarhan, “Öncelikli hedefimiz, Mezitli gibi deniz kentinde yaşayan her vatandaşımıza mutlaka yüzme öğreteceğiz. Geçtiğimiz yıl 2 bin kişiye yüzme öğretmiştik bu yıl bu rakamı 2 bin 500 kişiye çıkarmak itiyoruz. Başka bir hedefimiz de kentimizde yaşayan herkesin bisiklet kullanmasını hedefliyoruz. Gerekirse bu konuda kurlar açacağız. Yaptığımız bisiklet yolarıyla birlikte dağıttığımız bin 350 bisiklet Mezitli’nin bisiklet kenti olmasını sağladı. Üçüncü hedefimiz ise tüm vatandaşlarımızın bir şekilde yönetime katılması gerektiğini hedefliyoruz. Bu nedenle gönüllü evlerini kurduk. Bu nedenle hobi bahçelerini hayata geçirdik. Önümüzdeki günlerde bir de örgü evi açarak çemberi genişletmeye devam edeceğiz. İtiyoruz ki tüm halkımız üretim ve paylaşım içerinde bulunsun. Mutlu Mezitli’yi birlikte kuralım” diye konuştu. alanya escort

‘HAVUZLARIMIZDA EN DİKKAT ETTİĞİMİZ DURUM TEMİZLİK’

Belediyeye güvenerek çocuklarını kurlara gönderen ailelelere de teşekkür eden Başkan Neşet Tarhan, “  Havuzlarımızda en dikkat ettiğimiz durumlar temizlik ve güven hususlarıdır. Bunu da sağladığımızı düşünüyoruz. İlk dönem sadece çocuklar için açtığımız yüzme kursuna yetişkinlerden de yoğun bir talep geldi. Onlar içinde yeni gruplar oluşturduk. Ciddi bir katılım oldu. Amacımız, ilçemizde herkesin yüzme öğrenmesi ve özellikle de çocukların hem sosyalleşmesi hem de geleceğe güvenle hazırlanmasıdır” diye ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir