TEMİZ TOPLUM HAREKETİ DERNEĞİ: GİDEREK ŞİDDET TOPLUMU HALİNE GELİYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Temiz Toplum Hareketi Derneği, Gazeteciler Cemiyetinde açıklama gerçekleştirerek, seçilecek olan milletvekillerine taleplerini iletti.

Mersin Temiz Toplum Hareketi adına açıklama yapan Başkan Mustafa Müderrisoğlu, seçilecek olan milletvekillerinden beklentilerini sıralayarak, ‘‘Akıl ve vicdanınızı şeyhinize, şıhınıza, partiniz liderine ipotek etmemeli, özgür iradenizi ile halk adına vekillik yapmalısınız’’ diye konuştu.
‘’Siyasi partiler yasasının değişmesi için çalışmalara öncülük etmelisiniz’’ çağrısında bulunan Müderrisoğlu, ‘‘Tüm sistemlerin içerisinden ahlakları çektiğinizde, sistem çökecektir. Sizleri, yüksek ahlaklı, sorumluluk yüklü üretken kişiler olarak görmek istiyoruz. Cumhuriyetimizin temel değerlerine bağlı olmalısınız. Yöresel, ulusal, küresel ve özellikle çevre sorunları bazında duyarlı, ufuk çizgili olmalısınız. Ülkemizi ekonomik açmazlardan kurtarmak ve çevrecilik adına, Bor Maden yataklarımız işletmeye süratle açılmalı, endüstri hamlesi başlatılmalıdır’’ ifadelerini kullandı.

FOSİL YAKITLAR VE NÜKLEER YERİNE, GÜNEŞ, RÜZGAR ve HİDROJEN ENERJİLER KULLANILMALI

Giderek şiddet toplumu haline geliyoruz diyen Müderrisoğlu, ‘‘Önlemler şimdiden alınmazsa, nesillerde alışkanlığa dönüşüp kültürümüz olacaktır. Bu konu TBMM’de tartışılmalı, şiddete motive eden tüm kaynaklar kontrole alınmalıdır. Fosil yakıtlar ne Nükleer yerine güneş, rüzgar ve hidrojen enerjilerine dönük çalışmalar teşvik edilmelidir. Uzun zamandır Mersin’e büyük fabrika yapılmadı. İstihdam sağlayacak fabrikalar yapılmasına öncülük ediniz. Keza, Mersin’de büyük kuruluşlar vergilerini Mersin dışındaki merkezlerinde ödeyerek, Mersin’in daha az katkı payı almasına sebep olmaktadır. Mali yasada bu yönlü çalışma yapmalarını talep ediyoruz. Yasalar hiçe sayılarak çevresel ve yaşamsal tehdit oluşturan sanayi kuruluşlarına müeyyide uygulanamaması kahredici bir vakadır. Bunlardan en acili doğumuzdaki petrol dolum tesisleridir. Çözüm üretilmesini talep ediyoruz. Bir zamanların yeşil Mersinini yeniden kazanmak için, yerel yöneticiler üzerine telkinlerinizi bekliyoruz’’ dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir