porn list

Tezcan: Bu iktidar, OHAL bağımlısı olmuştur

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Bülent Tezcan Mersin’de partililerle bir araya geldi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın “OHAL’in uzatılmasına ihtiyaç var” sözlerine tepki gösteren Tezcan, “OHAL’in uzatılması Türkiye halkların ihtiyacı değildir” dedi.

Parti binasında düzenlenen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Bülent Tezcan, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ve CHP parti üyeleri katıldı.

CHP Yerel Yönetim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, kadın devrimiyle iktidara geleceklerini belirtti. Tek adam yönetimini 2019’da yapılacak seçimlerde ortadan kaldıracaklarını belirten Torun, “Sarayda tek adam yönetimini kurmaya çalışan kişiyi de iktidardan alacağız. Bunu başaracak olan bizleriz. Karşılıklı yoldaşça kültürüyle dayanışarak mücadele edersek, mutlaka başarırız. Başarmamız için hiçbir gerekçe yok. Hem yerelde hem de genelde iktidar olacağız” diye konuştu. Toplumda ayrışmaların olduğuna dikkat çeken Torun, AKP’nin artık ülkeyi yönetemediğini ifade etti.

“İKTİDAR OHAL’SİZ ÜLKEYİ YÖNETEMEZ HALE GELMİŞ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise, “ Birinin ağzından çıkan talimatla Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri hakkında işlem başlatan savcıların ve yine birinin söylediği sözler üzerine bu öğrenciler hakkında tutuklama kararı veren hakimlerin olduğu bir ülkede demokrasi ve hukukun kalmadığı aşikardır” dedi. Tezcan, “OHAL sürecinde vatandaş sıkışmış. Hak ve özgürlük, yaşam hakkı olmadığı ap açık ortadadır. Bu iktidar OHAL’siz ülkeyi yönetemez hale gelmiş. Bu iktidar OHAL bağımlısı olmuştur. En son bugün hükümet sözcüsü Bekir Bozdağı’nın açıklamalarında da görüyoruz. Sormuşlar kendisine OHAL tekrar uzatılacak mı diye, ‘daha bir karar yok ama görünen o ki uzatma niyetleri var başka şart gözükmüyor. Durumun gidişatına bakarsanız OHAL’in uzatılma ihtiyacı olduğu görülüyor’ demiş. OHAL’in uzatılması Türkiye halkların ihtiyacı değildir” diye konuştu.

Türkiye’nin problemlerini CHP iktidarlığıyla çözeceklerini ifade eden Tezcan, ülkede yaşanan hukuksuzluğa karşı 16 Nisan’da hayır cephesinde birleşen demokrasiden yana olanların tek adam iktidarına 2019 seçimlerinde geçit veremeyeceğini dile getirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir