TMMOB İl Koordinasyon Kurulu: Yatırıma, üretime ve istihdama yönelik bir meclise ihtiyaç var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

18 meslek odasının örgütlendiği Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mersin İl Koordinasyon Kurulu, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki gergin oturumu üzüntüyle karşıladığını duyurdu. Kurulun açıklamasında, “Mersin’i yönetme noktasında 1 milyondan fazla insanın oy vererek oluşturduğu Belediye Meclis Üyeleri ve seçilen belediye başkanlarını sağduyulu olmaya, Mersin ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz. Kentimizin yurttaşlarımızın sorunlarını ele alıp, çözüme kavuşturan, kentin kronikleşmiş altyapı ve üstyapı sorunlarına yoğunlaşmış, yatırıma, üretime, istihdama yönelik bir meclise ihtiyacı vardır” denildi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mersin İl Koordinasyon Kurulu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in borçlanma talebinin reddedildiği meclis oturumu sırasında yaşanan tartışmalardan ve kavga görüntülerinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm mimar, mühendis ve şehir plancıları adına sorumluluk hissettiğimiz Mersin’in ve halkımızın çıkarlarını koruma inancından hareketle 8 Temmuz 2020 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde yaşanan olayların bizleri derinden üzdüğünü belirtmek isteriz. Hiçbir siyasi görüş ve düşüncenin tarafı olmadan Mersin gündemini yakından takip ediyor süreç değerlendirmesini üyelerimizden aldığımız bilgi, birikim ve güç ile gerçekleştiriyoruz. Mersin’i yönetme noktasında 1 milyondan fazla insanın oy vererek oluşturduğu Belediye Meclis Üyeleri ve seçilen belediye başkanlarını sağduyulu olmaya Mersin ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz. Kentimizin yurttaşlarımızın sorunlarını ele alıp, çözüme kavuşturan, kentin kronikleşmiş altyapı ve üstyapı sorunlarına yoğunlaşmış, yatırıma, üretime, istihdama yönelik bir meclise ihtiyacı vardır. Bir kez daha Mersin Büyükşehir Belediye meclisinde yer alan partili veya bağımsız tüm meclis üyeleri ve belediye başkanlarımıza sesleniyoruz. TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu olarak Mersin’in ve halkımızın yarınını gözetecek tüm projelere bilgi ve teknik destek sağlamaya, yapılacak olan proje ve yatırımlarda parti ayırmaksızın tüm belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerimizin yanında olduğumuzu belirtmeyi görev biliyoruz. Mersin ortak paydasında buluşan, bilim ve tekniğin odak olduğu yatırımların ve projelerin konuşulduğu Mersin Büyükşehir Belediye Meclisini hep birlikte izlemek için tüm Mersinliler adına konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir