TOBB’un Tarsus’a yaptırdığı okul eğitime hazır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “81 İl’e 81 Okul” Projesi kapsamında Tarsus’a yaptırdığı mesleki okulun inşaatı tamamlandı. Geçici kabulü yapılan okul yeni eğitim dönemine hazır. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak ve Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya inşaatı tamamlanan okulu ziyaret ederek, teknik ekipten bilgi aldı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Ticaret Borsası’nın ortak girişimleri sonucu, TOBB’un Milli Eğitim Bakanlığı’yla birlikte mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek ve iş dünyasının nitelikli elaman ihtiyacını gidermek amacıyla ülke genelinde yürüttüğü “81 İl’e 81 Okul” Projesi kapsamında, Tarsus’a kazandırdığı okul inşaatı tamamlandı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak ve Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya okulu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. TOBB İnşaat ve Emlak İşleri Uygulama Müdürü Haluk Altuntaş başkanlara bilgi vererek okulun yeni eğitim ve öğretim dönemi için hazır bulunduğunu söyledi.

Tarsus TSO Başkanı Koçak, Tarsus’a donanımlı bir okul kazandırmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, ‘’Desteklerinden dolayı Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere TOBB Yönetim Kuruluna çok teşekkür ederiz. Bu proje gerçekten çok önemli ve özel bir proje. Okulumuz öğrenci kabulüne hazır. Tarsus’a ve iş dünyamıza hayırlı olsun.’’diye konuştu.

24 Derslik var

Tarsus’un Kemalpaşa Mahallesi’nde 24 derslikten oluşan okulda fizik ve kimya laboratuvarları, çok amaçlı konferans salonu ve idari bölümler mevcut. 6 bin metrekareden fazla kapalı alanda hizmet verecek okulda bine yakın öğrenci eğitim görecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir