Torununa istismarda bulunan dedeye 32 yıl hapis cezası verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan DAL

Mut’ta 5 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulunan dedeye, 32 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Mersin’in Mut ilçesinde 3 Eylül 2016 tarihinde 5 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Anne Şenay S.’nin şikayeti üzerine hakkında dava açılan Dede M.S., dün Silifke Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Davanın görülen 4’üncü duruşmasında mahkeme heyeti Dede M.S.’ye 32 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verdi. En yüksek hadden verilen cezada indirim uygulanmadı.

“ÇOCUĞUN BABASININ TÜM ÇABALARINA RAĞMEN ADALET TECELLİ ETTİ”

Avukata Şerife Arıcı Yıldız verilen cezaya ilişkin, “Soruşturma aşamasında baya sıkıntı çektik. Dava çok geç açıldı. Sanık, yargılama aşamasında tutuklandı. Maalesef ki daha öncesinde sanık tutuklanmadı. Verilen cezaya ilişkin ise mahkemenin verdiği ceza en yüksek hadden verildi. İndirim uygulanmadı. Çocuğun babasının tüm çabasına rağmen adalet tecelli etti” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Mersin’de 3 çocuk annesi Şenay S., kayınpederi M.S.’nin, 5 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, ardından başlatılan soruşturma sonunda da dava açılmıştı. Kayınpederi ile ilgili kan donduran iddialarda bulunan Anne Şenay S., eşi O.S.’nin, babasının yaptıklarını bir türlü kabullenemediğini ve şikayetinden vazgeçmesi için sürekli fiziksel şiddet uyguladığını, kendisini evden kovduğunu belirtmişti. Olaydan sonra Mersin merkezde kiralık bir evde 3 çocuğuyla birlikte oturmaya başlayan Şenay S.,3 Eylül 2016 tarihinde Mut’taki evlerinde, kayınvalidesinin telefonla arayarak çocukları istemesi üzerine kızının, “Baba ben dedemlere gitmem. Dedem her gittiğimde ben çekiyorum külotumu indiriyor. Bana içki içiriyor. Bana çıplak filmler izletiyor” dediğini anlatmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir