Üretici kadınlardan duyarlılık örneği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mezitli Kadın Üretici Pazarlarında tezgah açan kadınlar,  aralarında topladıkları bir miktar parayı, İzmir’e yardım sağlanması amacıyla Mezitli Belediyesine bağışladı. Aralarında 10 yaşındaki İbrahim Enes Bucak’ın da yer aldığı grup, topladıkları paraları Mezitli Belediyesi veznesine yatırarak, teslim makbuzunu aldı.

Mezitli’nin farklı bir ilçe olduğunu her fırsatta dile getirdiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Mezitli’nin kadınları farklıdır diyorum. Mezitlide insanlar farklıdır diyorum. Mezitli halkı hayırseverdir göreve geldiğim ilk günden beri söylüyorum. Bu sözümün arkasındayım. Mezitli halkı hayırsever bir topluluktur. İşte bugün sizlere de bunu en güzel şekilde gösterdi. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın toplumsal felaketlere karşı duyarlı bir yaklaşım göstermek gerektiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Türkiye’de olsun veya dünyanın başka yerinde de olsa deprem gibi sel gibi afetlerde veya sağlık gibi başka nedenlerle ihtiyacı olan herkese yardımcı olmamız gerekiyor. Üretici kadınlarımızın bu yaklaşımları nedeniyle onur duyuyoruz. Bu yapmış oldukları örnek davranış herkese emsal teşkil etmesini diliyorum” şeklinde konuştu

Söz konusu afeti duyar duymaz empati yaparak kendilerini afetzedelerin yerine koydukları bilgisini veren üretici kadınlar ise, “İzmir depremi sonrası yaşadıklarını ne yazık ki yakinen biliyoruz. Bu çok zor bir durum ve en iyi yaşayan bilir. Rabbim ülkemizin doğal afetlerden korusun. Tek yürek olmaya devam edelim ve elimizden gelen her türlü maddi ve manevi desteği verelim. Onların üzüntüsü bizim üzüntümüz. İzmir, ülkemin en güzel en nezih yeri. Zamanında düşmanı denize döktükten sonra her şeyi atlatacak güce sahip. Her şeyi başarır Allah’ın izniyle. Onların acısını en iyi yaşayan anlar onları her zaman her an yanındayız” dedi.

Ailesinin verdiği okul harçlıklarını bir süredir biriktirmeye çalıştığını ifade eden 12 yaşındaki İbrahim Enes Bucak ise, “Deprem bizleri elimizden alan, insanlara acı deneyimler yaşatan, bizleri de doğrudan sarsan doğal bir afettir. Onların bize bizim de onlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir