“Vahşetin cezası bin 255 TL olamaz!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan DAL

Mersin’de Rottweiler cinsi bir köpeğe uyguladığı vahşetin ardından kent kamuoyunda büyük tepkilere neden olan A.D isimli öğretmene para cezası kesildi. Yaşanan vahşetin para cezası ile sonuçlanmasına Mersin Hayvan Severler Derneği Başkanı Nazım Hikmet Öztürk’ten itiraz geldi. Öztürk, caydırıcı yönü olmayan bu tür cezaların, benzer vahşetlerin artmasına sebebiyet vereceğini belirtti.

Mersin’in Erdemli ilçesinde bir otomobilin arkasına iple bağladığı Rottweiler cinsi köpeğin ölümüne neden olduğu ileri sürülen A.D. isimli ilkokul öğretmenine ceza geldi. Öğretmenin Rottweiler cinsi köpeğin cansız bedenini otomobilin arkasına iple bağlayarak sürüklemesine büyük tepki gelmişti. Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü gelen şikayetler üzerine A.D.’ye bin 255 lira para cezası verdi.

“DAHA ÖNCEDE BENZER İŞKENCELERDE BULUNDUĞUNU DUYDUK”

Kentimizde yaşan vahşete kesilen faturayı değerlendiren Mersin Hayvan Severler Derneği Başkanı Nazım Hikmet Öztürk, “Bu vahşetin cezası bin 255 TL olarak belirlendi. Düşünebiliyor musunuz? Bir köpeğe yapılan işkencenin bedeli para cezası. Aslında ceza o kadar da değil. Hayvana işkencenin cezası 600 TL. Ama infial yaratan durumlarda bu ceza bin 255 TL’ye çıkıyor. Biz bunu kabul edemeyiz. Para cezalarının kaldırılıp caydırıcı cezaların uygulanmasını istiyoruz. Bu tür para cezaları hayvanlara yönelik işkenceleri arttırıyor. Geçtiğimiz günlerde Adana’da da benzer bir vahşet yaşandı. Zaten ‘altı üstü cezam bu kadar paradır’ deyip hayvanlara işkence edebilirler. Biz Mersin’de yaşanan bu vahşetin mimarının daha öncede benzer işkencelerde bulunduğunu da duyduk. Bu kişi bir öğretmen… Yetiştirdiği genç beyinleri düşünebiliyor musunuz?” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir