porn list

Vekil Turan: Gözaltına alınan arkadaşlarımız şartsız serbest bırakılsın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de partisine  yönelik yapılan operasyonlarla ilgili açıklama yapan HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan,  “İktidarı, gözaltına alınanların şartsız bırakmasını ve antidemokratik uygulamalardan bir an önce vazgeçmeye çağırıyoruz”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Mersin’de partisine yönelik yapılan operasyonlarla ilgili HDP Mersin İl Örgütü’nün toplantı salonunda basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya HDP İlçe Eşbaşkanları, HDP PM üyesi Abdulselam Demirkıran ve Nazım Kök,  DBP, HDK, TUAYDER ve İHD  yöneticileri katıldı.

 

‘İKTİDARIN EMRİ’

Bu sabah yapılan operasyonlarda HDP Mersin İl Başkanı Sevgi Aktaş’ında aralarında oluğu il yöneticilerinin gözaltına alınmasının HDP yönelik sistematik olarak siyasi operasyon olduğunun altını çizen HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, “Ülkenin farklı illerinde siyasi operasyon sürmektedir. Dün den itibaren Ankara, Diyarbakır, Adana, Konya en son olarak da  Mersin’de gözaltı haberlerini aldık. İktidarın kriz dönemiyle karşı karşıya kaldı dönemlerde HDP’ye saldırı politikasını belirliyor. İktidar istiyor ki, kimse ses çıkarmasın. Tüm bu becerisizlikleri, tüm bu halk düşman politikalarını kimse eleştirmesin. İstiyorlar ki sesiz bir şekilde AKP iktidarlığı bu şekilde devam etsin” dedi. Turan, “Emniyet gözaltına alma gerekçesi hakkında bir açıklama yapmamıştır. Ama bizler gerekçeyi biliyoruz. İktidarın emri ile HDP’ye yönelik operasyondur. İktidarı, gözaltına alınanların şartsız bırakmasını ve antidemokratik uygulamalardan bir an önce vazgeçmeye çağırıyoruz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir