YAŞAMIN YANINDA YER ALMAK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Önce Irak topraklarında yaşayan halkları ve inançları birbirine kırdırdılar, on binlerce insanın ölümüne neden oldular. Kadınlara, çocuklara tecavüz ettiler, onur kırıcı davrandılar… Bunları yaparken dünya halklarına yalan söylediler, onları kandırdılar.

Libya’yı karıştırdılar, aynı yöntemle insanlara birbirlerini boğazlattılar. Her iki ülke hala durulmadı. Her gün onlarca, yüzlerce insan şu ya da bu nedenle suçsuz yere öldürülüyor.

Emperyalizmin Ortadoğu da Arap baharı adıyla başlattığı bu savaşlar şimdi Suriye topraklarında devam ediyor. Türkiye’nin kapı komşusu olan bu ülkede kendisine Müslümanım diyen, emperyalistlerin kuklası olan çeteler, orada yaşayan insanları boğazlamaya ve kanını akıtmaya doymadılar. Çocuk, kadın, yaşlı, suçlu, suçsuz demeden cana kıydılar, ne çok insan öldürdüler…

Şimdi de “sen kimyasal silah kullanarak öldürüyorsun, ben kimyasal kullanmadan öldürüyorum suçlu sensin” diyerek kafa karışıklığı yaratıp Şam’ın önemli yerlerini bombalayarak yeni ölümlere neden oluyorlar. Bizi yönetenler de bu bombaları atan Amerika’yı alkışlıyorlar. Bu aynı zamanda İsrail’in ekmeğine de yağ sürmek anlamına geliyor.

Amerika’nın Suriye’ye uçuş mesafesi yaklaşık 10.770 km’dir. Başka bir deyişle; Amerika’dan kalkan bir uçak 700 km’lik bir hızla Suriye’ye ortalama 16.00 saatte varıyor. Oysa Suriye bizim kapı komşumuz. Aynı sınırı paylaşıyoruz. Hani kapı komşumuz dardaysa ona sahip çıkmak insanlığın göreviydi! N’oldu?

Yıllardır İsrail, Filistinlilerin ensesinde Filistinlinin kanını akıtmaya devam ediyor.

Emperyalist ülkeler köşe başlarını tutmuşlar, bu coğrafyanın zenginliklerini paylaşmak için ellerini ovuşturuyorlar, kahkahalarını atıyorlar. “Başardık, başardık” diyorlar. Arada bir hırlaşıyorlar. Ortalığı toz duman içinde bırakıyorlar. İçine girdiği bunalımdan savaş oyunlarıyla kurtulmaya çalışıyorlar.

Gencecik bedenlerin toprağa düşmesi onların umurunda mı?

Nedense hala, elli yedi İslam ülkesi birbirine yan gözle bakıyorlar! Nerdeyse en yakınındakine saldırdı saldıracak, yeniden kan akıtacaklar!

Ortadoğu da kim karşı taraftan ne kadar çok kan akıtırsa o kadar çok seviniyor, kendi şehitlerinin cennete gideceklerini söylüyorlar.

Birileri savaşın yıkım olduğunu, ölüm olduğunu, savaşta ölmek ve öldürmekle cennete gidilemeyeceğini bunlara anlatmalı… Eğer dini kullanarak savaş çıkaranlar, savaşta ölenlerin cennete gideceğine inansalardı, savaşa en önde giderlerdi ve oradan ölmeden gelmezlerdi. Eğer sadece dini açıdan bakarak mantık yürütecek olursak; belki de savaşta din kardeşini öldüren Müslümanlar cennete değil cehenneme gidecektir, bu akla daha yakın. Bunun böyle olmayacağını nasıl söyleyebilirsiniz? Bir Müslüman başka bir Müslümanı savaşta öldürürse cennete ölen mi gider, öldüren mi, yoksa ikisi de cehenneme mi gider!? Dini yalanlarınıza maske yapmayın beyler.

Bir tarafta barış, öte tarafta savaş…

Bir tarafta yaşam, öte tarafta ölüm…

Hayata karşı ölümün yanında saf tutmak ne kadar insani olabilir!

Ölümü değil yaşamı savunanlar çeşitli bahanelerle içeri atılıyor.

Hani sözünü ettiğiniz düşünce özgürlüğü, Hani insan hakları, hani demokrasi, hani vicdan…

Barışı ve yaşamı savunanlara öfkeleniyor, onları cezalandırıyorsunuz.

Nedense ölüleri çok seviyorsunuz!

Önemli olan ölüler yaşarken onlara cenneti sunabilmektir.

Ölen ve öldüren olduğu sürece savaşlar bitmez.

Ne kadar çok ölüm, o kadar çok iktidar! Bu ölülerin işine yaramaz. Bu sadece savaştıranların işine yarar. Emperyalizmin işine yarar.

Yaşamın yanında yer almak, hayata ve umuda dair tüm güzellikleri savunmak geleceğimize sahip çıkmak olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir