Yavrularıyla birlikte kanyonda mahsur kalan köpek kurtarıldı

featured
MERSİN'İN ERDEMLİ İLÇESİNDE DOĞUM YAPTIĞI YERDE SULARIN YÜKSELMESİ NEDENİYLE MAHSUR KALAN BİR KÖPEK VE 6 YAVRUSU, İTFAİYE EKİPLERİNİN ÇABALARI SONUCU KURTARILARAK BAKIMEVİNE YERLEŞTİRİLDİ. (KIYMET GÖKÇE/MERSİN-İHA) Mersin'in Erdemli ilçesinde doğum yaptığı yerde suların yükselmesi nedeniyle mahsur kalan bir köpek ve 6 yavrusu, itfaiye ekiplerinin çabaları sonucu kurtarılarak bakımevine yerleştirildi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdemli ilçesinde doğum yaptığı yerde suların yükselmesi nedeniyle mahsur kalan bir köpek ve 6 yavrusu, itfaiye ekiplerinin çabaları sonucu kurtarılarak bakımevine yerleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Erdemli ilçesi 9 Ocak mevkindeki Lemas Vadisi Kanyonunda bulunan Limonlu Deresi, yağışlar ve yukarıdan gelen suların artması nedeniyle yükselerek kendine yeni bir yol oluşturdu. Dere yatağını ikiye ayıran su, çobanlarla birlikte hayvan otlatmaya gittiği tahmin edilen bir köpeğin ulaşım olmayan noktada mahsur kalmasına sebep oldu.


Balık tutmak için bölgeye giden vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Şube Müdürlüğünde konuşlu itfaiye ekipleri, kısa sürede ihbarın geldiği bölgeye ulaştı. Arama kurtarma eğitimli itfaiye ekibinden bir kişi, beline halat bağlayarak derinlik ölçmeye yarayan teçhizatla birlikte karşıya geçti. Burada anne köpeğe ulaşan itfaiye görevlisi, terk edilmiş hurda bir karavanın altından gelen sesler nedeniyle baktığı yerde 6 yavru köpek buldu. Bir köpeği kurtarmak için yürütülen operasyonda 6 tane daha yavrunun bulunması üzerine bir kişi daha aynı yöntemle genişliği 10 metreye, derinliği ise göğüs hizasına ulaşan dereyi aşarak yavrulara ulaştı.

Yavruların sağlık durumu iyi, anne de kısa sürede sağlığına kavuşacak

İtfaiye personelinin kucaklarında karşı kıyıya taşınan anne ve yavruları, daha sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen annenin açlıktan zayıf düştüğü ve gereken takviyeler yapılarak kısa sürede eski sağlığına kavuşacağı, yavruların ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kurtarılan anne köpeğe itfaiye ekipleri tarafından ‘Karamel’ ismi verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir