YEŞİLBOĞAZ:  “AKLA VE BİLİME AYKIRIDIR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti.

Kentteki çevre sorunlarının ele alındığı ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mersin’in kanayan yarası ve büyük bir çevre felaketi olan nükleer santral ve balık çiftlikleri konusunda toplumsal duyarlılık gösteren Mersin Kent Konseyi’nin mücadelesine her zaman destek verdiklerini ve destek vermeye devam edeceklerini söyleyerek, “Kentimizde yapımı devam eden nükleer santral ve mantar gibi çoğalan balık çiftliklerinin getireceği çevre felaketinin boyutu maalesef göz ardı ediliyor. Akla ve bilime aykırı olan nükleer santralden ve balık çiftliklerinden vazgeçilmelidir. Bunu he fırsatta söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Kimsenin çevreyi ve insan sağlığını yok etmeye hakkı yok. Nükleer santral için atılan temel, insanlığın, çevrenin yok oluşu için atılan temeldir” diye konuştu.

Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ise konuşmasında, çevre sorunları konusunda her zaman duyarlılık gösteren ve vermiş oldukları mücadelelerde kendilerine destek olan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’a teşekkür ederek, kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir