porn list

YEŞİLBOĞAZ: “CEZAEVİNDE YAŞAM KOŞULLARI İÇİN ACİL YASAL DÜZENLEME YAPILMALI”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi Müdürlüğü’ne yeni atanan Recep Göğüş’ü makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Cezaevi şartları ve mahkûm sayısı hakkında bilgiler alan Yeşilboğaz, cezaevinde yaşam koşullarının iyi olmadığını belirterek, “Cezaevinde kapasitenin yaklaşık 4 kat üzerinde tutuklu ve mahkûm bulunmaktadır. 3 kişilik koğuşta insanları tıka basa doldurmak çok yanlış. Bu konuda acil yasal düzenlemeler getirilmesi gerekmektedir” dedi.

MERSİN CEZAEVİNDE AVUKATLARIN ÇALIŞMA ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLECEK

Ziyaret kapsamında  Yeşilboğaz, Cezaevi Müdürü Recep Göğüş ile birlikte cezaevi müvekkil görüşme odalarını gezerek eksiklikleri tespit edip, yapılması gereken iyileştirme çalışmaları konusunda ortak kararlar aldı.

Cezaevinde müvekkilleriyle görüşmeye gelen avukatların yaşamış oldukları sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı ziyarette, avukatların cezaevinde çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusunda hemfikir olduklarının ve bu konuda ortak hareket edeceklerinin bilgisini veren Yeşilboğaz, “Adalet sisteminin gelişmesinde önemli rol oynayan avukatların,  çalışma şartları her koşulda iyileştirilmesi gerekmektedir. İyileştirme çalışmaları konusunda Cezaevi Müdürü Recep Göğüş ile ortak kararlar alıp birlikte çalışacak olmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Cezaevi Müdürü Recep Göğüş ise konuşmasında, baronun ve avukatların yargı sisteminin önemli bir parçası olduğunu söyleyerek, avukatların adaletin tesisinde en iyi hizmeti verebilmeleri için cezaevinde gerekli iyileştirme çalışmalarını Mersin Barosu ile el birliğiyle yapacaklarını vurguladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir